جنس انواع کاغذ دیواری برای هر تولید کنده باهم متفاوت است ولی به طورکلی کاغذ دیواری از سه لایه زیرین ، لایه میانی و سطح رویی یا نمای کاغذ دیواری تشکیل شده است. لایه زیرین کاغذ دیواری از مواد مختلفی مانند الیاف مصنوعی ، نانو و ..تشکیل شده است که همین لایه زیرین در بربر رطوبت و مقاومت کاغذ دیواری تاثیر دارد. راگا کالا با انواع کاغذ دیواری در انواع جنس و طرح مختلف آماده ارائه خدمات و ارسال رایگان به تمام نقاط کشور است.

جنس انواع کاغذ دیواری:

1 لایه زیرین کاغذ دیواری : درکاغذ دیواری لایه زیرین آن برای افزایش استحکام و مقاومت دربرابر رطوبت است که با مواد روی آن پوشیده میشود.
2 لایه زیرین پارچه : در کاغذدیواری هایی که لایه زیرین آن از پارچه است. از پارچه های مانند کرباس ، کتان ، استفاده میشود.
3 لایه زیرین نانو : در لایه زیرین این کاغذ دیواری رشته هایی بلند سلولز و الیاف پارچه مصنوعی با چسب ساخته میشود که برای استحکام و تثبیت رنگ به آن رنگ اکرلیک اضافه میشود. برای این نوع کاغذ دیواری بهتر است که چسب به دیوار زده شود تا کاغذ دیواری بهتر نصب شود.
4 پوشش وینیل اکریلیک : در لایه زیرین این نوع کاغذ دیواری از اکریلیک استفاده میشود که مزیت این نوع کاغذ دیواری قابلیت تمیز کاری و قابلیت کندن از سطح دیوار است و مقاومت بیشتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها در برابر رطوبت دارد.
5 پارچه ای با پوشش وینیل اکریلیک : در لایه زیرین این نوع کاغذ دیواری پارچه با وینیل اکریلیک مایع پوشیده میشود که طرح مورد نظر بر روی آن چاپ میشود. مزیت این نوع کاغذ دیواری قابلیت تنفس و عبور هوا و مقاوم در برابر رطوبت است.
6 کاغذ دیواری با روکش ونیل سخت و طرح برجسته : در این نوع کاغذ دیواری در لایه زیرین از لمینت کردن ورقه های وینیل جامد به وسلیه حرارت ساخته میشود که طرح مورد نظر ه به صورت ساده چه برجسته بر روی آن ایجاد میشود.
7-کاغذ با روکش وینیل سخت، جامد و طرح برجسته : این نوع کاغذ دیواری هم از لمینت کردن ورقه ای از وینیل جامد روی زیر لایه کاغذی ساخته می شود و به وسیله حرارت نقش های برجسته ای را روی نمای آن ایجاد می کنند. تمیز کردن این نوع کاغذدیواری به علت برجستگی نقش ها کمی مشکل است ولی برجسته بودن جلوه خاصی به آن داده است.
8 پوشش دیواری با الیاف طبیعی : در این نوع پوشش دیواری بافته هایی از تار و پود طبیعی را روی زیرلایه ای از لاتکس اکریلیک یا مانند آن لمینت می کنند.
9 پوشش دیواری با الیاف مصنوعی : زیر لایه این نوع پوشش کاغذ یا لاتکس اکریلیک است و در سطح نمای آن الیاف مصنوعی استفاده می شود و نمای پارچه ای به سطح می دهد. مقاومت و استحکام آن از پوشش های دیواری با الیاف طبیعی بیشتر است.
10 پوشش دیواری آکوستیک یا با عایق صوتی : این نوع دیوارپوش، پوششی دکوراتیو با قابلیت جذب صوت و کاهش انعکاس صوت در محیط است. این نوع پوشش بیشتر در مکان هایی مثل استودیوها، سالن های کنفرانس، کتابخانه ها، لابی ساختمان ها استفاده می شود. این کاغذدیواری از تبادل صدا جلوگیری می کند.

ادامه مطلب
انواع مدل کاغذ دیواری شیک برای پذیرایی