کاغذ دیواری ذارای چند نوع کیفیت است که امروزه کاغذ دیواری قابل شستشو و غیر قابل شستشو دذ بازار موجود است. چند روش برای پاک کردن لکه کاغذدیواری پشت چسب دار وجود دارد که هر نوع لکه را از بین می برد. به دلیل این که کاغذ دیواری آلودگی و لکه را به خود می گیرد و جلوه زیبایی به دیوار خانه  محل کار نمی دهد تمیز کردن کاغذدیواری جز نکات مهم است.  فروشگاه راگاکالا انواع کاغذ دیواری پشت چسب دار قابل شستشو و غیر قابل شستشو ارائه می دهد و شما با توجه به نکاتی که در این مقاله ذکر میشود به راحتی میتوانید هر نوع کاغذ دیواری را از لکه و آلودگی پاک کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو :

 برای پاک کردن کاغذ دیواری پشت چسب دار قابل ستشو باید مقداری آب و محلول صابون و یک پارچه نرم و تمیز داشته باشید. در این روش به آرامی پارچه را در محلول خیس کرده و روی کاغذ دیواری بکشید با این روش تمام لکه ها و الودگی ها و حتی لکه خودکار نیز از بین می رود.

تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو :

برای کاغذ دیواری غیر قابل ستشو شما نباید از محلول آب و صابون استفاده کنید فقط با یک پارچه خشک روی کاغذ دیواری کشیده تا الودگی و گرد و غبار از بین برود.  بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو :

تمیزکردن کاغذ دیواری با جاروبرقی

بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری غیرقابل شست و شو ، جاروبرقی است. قبل از شروع، برس مخصوص دیوار را به لوله ی جاروبرقی وصل کنید تا از خراشیده شدن کاغذ دیواری جلوگیری کنید. برای دسترسی به نقاطی که قدتان نمی رسد از چهارپایه استفاده کنید. از قسمت های بالا به سمت پایین گردگیری را انجام دهید و این کار را تا زمانیکه کل دیوار تمیز شود ادامه دهید. استفاده از جاروبرقی برای کاغذدیواری های پارچه ای بسیار مناسب است.شما می توانید با جاروهای میکروفیبر دیوارتان را تمیز کنید. جارو را از بالا به پایین بکشید و تمام گردوخاک های گوشه های دیوارها را به دقت تمیز کنید. اگر گردو غبار روی کف زمین ریخت آن را نیز تمیز کنید.

ادامه مطلب
ویژگی انواع کاغذ دیواری برای آپارتمان های کوچک

تمیز کردن کاغذدیواری با طی های پارچه ای

شما می توانید با جاروهای میکروفیبر دیوارتان را تمیز کنید. جارو را از بالا به پایین بکشید. و تمام گردوخاک های گوشه های دیوارها را به دقت تمیز کنید. اگر گرد و غبار روی کف زمین ریخت آن را نیز تمیز کنید

 

تمیز کردن کاغذ دیواری با دستمال

شما می توانید با یک پارچه ی تمیزکاغذدیواری را گردگیری کنید ولی باید حواستان باشد که زمانی که پارچه کثیف شد، آن را تعویض کنید. چرا که پارچه ی کثیف دیوارتان را کثیف تر خواهد کرد.

بهترین روش پاک کردن کاغذ دیواری برای انواع لکه :

پاک کردن لکه مداد شمعی از روی کاغذ دیواری با اتو

برای تمیز کردن لکه مداد شمعی از روی کاغذ دیواری ابتدا از یک کاردک استفاده کنید و بخش های نرم تر لکه را بردارید. سپس یک دستمال کاغذی را روی آن قرار دهید و با اتویی که روی کمترین درجه تنظیم شده، روی دستمال قرار دهید. یک دقیقه صبر کنید تا باقی مانده ی لکه به دستمال کاغذی بچسبد. سپس اگر کاغذدیواریتان قابل شستشو است شما باید با یک محلول آب و مایع ظرفشویی دیوار را شستشو دهید تا بطور لکه کامل ناپدید شود.

تمیز کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری :

ابتدا یک دستمال کاغذی روی لکه قرار دهید سپس با یک اتویی که روی کمترین درجه تنظیم شده بر روی آن بیاورید. چربی به راحتی جذب دستمال کاغذی می شود.

پاک کردن لکه میوه و آبمیوه از روی کاغذ دیواری

اگر به صورت تصادفی مقداری آب میوه روی کاغذ دیواری ریخت، ابتدا به سرعت اب را پاک کنید. مقداری مایع شوینده ملایم لباس را بدون آنکه با آب رقیق شود، توسط تکه ای اسفنج روی لکه ها بکشید و آن ها را پاک کنید. پس از تمیز کردن لکه میوه از روی کاغذ دیواری، با یک دستمال و مقداری آب، مواد شوینده را از روی کاغذ دیواری پاک کنید و آن را خشک نمایید.

ادامه مطلب
انواع کاغذ دیواری پشت چسب دار

جمع بندی :

 با روش هایی که در بالا بیان شد انواع پاک کننده کاغذ دیواری چسب دار تمام لکه ها را از بین می برد. فروشگاه راگاکالا عرضه کننده انواع کاغذ دیواری پشت چسب دار با کیفیت است که با خرید از فروشگاه خیالتان از بابت کیفیت آن راحت است.