کاغذ دیواری مدل RA505

انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای محیط خانه و محل کار بسیار ضروری است.  زیرا رنگ گرم کاغذ دیواری بر روی رفتار و روحیه افراد تاثیر زیادی دارد. برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری پشت چسب دار حتما باید به چند نکته توجه داشته باشید. فروشگاه راگا کالا انواع کاغذ دیواری پشت چسب دار در رنگ های گرم ، سرد ، و خنثی دارد که با مراجعه حضوری و یا ورود به وبسایت راگا کالا میتوانید بهترین کاغذ دیواری پشت چسب دار مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید.

شناخت کلی رنگ ها :

طیف رنگ هایی که انسان میتواند ببیند آبی ، نارنجی ، زرد ، سبز ، … است که به وسیله طول موج مختلف منعکس میشود.  به طور کلی رنگ های گرم مانند قرمز ، نارنجی باعث ایجاد رفتار آرام و رنگ های سرد مانند آبی و سفید رفتار سرد ایجاد می کند.

روانشناسی رنگ گرم در کاغذ دیواری پشت چسب دار :

رنگ های گرم مانند قرمز ، نارنجی ، زرد القا کننده گرما و نور هستند در محیط هایی که از نور کمی برخوردارند از کاغذ دیواری پشت چسب دار گرم استفاده می کنند.  این مدل کاغذ دیواری پشت چسب دار برای اتاق ، پذیرایی و محل کار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

روانشناسی رنگ سرد در کاغذ دیواری پشت چسب دار :

رنگ آبی ، سبز ، و بنفش جز رنگ سرد قرار می گیرد که القا کننده احساس آرامش و البته احساسات منفی هستند . برای این که رنگ سرد کاغذ دیواری احساسات سردی را منتقل می کند در فضا های کوچک استفاده میشود.  این نوع کاغذ دیواری پشت چسب دار بعضا باعث ایجاد افسردگی میشود.

ادامه مطلب
کاغذ دیواری پشت چسب دار سه بعدی مناسب سقف است ؟

روانشناسی رنگ خنثی کاغذ دیواری پشت چسب دار :

رنگ های خنثی شامل رنگ هایی است که در طیف رنگی قرار ندارد. رنگ خنثی باعث میشد توجه بیشتری به رنگ های گرم و یا سرد داشته باشیم. این رنگ ها مانند خاکستری ، مشکی و سفید بیشتر برای کاغذ دیواری پشت چسب دار پشت تلویزیون و اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد

 

رنگ ها به طور کلی بر احساسات و درک انسان تاثیر دارد. رنگ ها در کاغذ دیواری پشت چسب دار به دلیل این که بیشتر در محیط خانه و محل کار زیاد مورد توجه و دید افراد هستند بر نوع خلق و رفتار تاثیر می گذارد که این تاثیر روی کاغذ دیواری گرم وثبت و روی کاغذ دیواری سرد منفی است. پس بهتر است برای خرید کاغذ دیواری به نکاتی که در بالا گفته شد توجه داشته باشید.

بررسی رنگ در کاغذ دیواری پشت چسب دار :

رنگ سفید در کاغذ دیواری :

استفاده از کاغذ دیواری پشت چسب دار سفید فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان میدهد. این نوع رنگ باعث ایجادحس آرامش در فضا میشود. برخی از کاغذ دیواری ها با ایجاد زمینه سفید و طرح دار این حس را القا می کنند.

کاغذ دیواری سیاه و خاکستری :

رنگ مشکی و خاکستری در کاغذ دیواری پشت چسب دار در طراحی فضای اتاق باعث کوچک تر نشان دادن فضا میشود. اگر رنگ روشن با رنگ مشکی ترکیب شود حس تعادل ایجاد شده و یوار را برجسته تر نشان می دهد.

کاغذ دیواری سبز :

رنگ سبز در کاغذ دیواری سبز ایجاد انرژی و پویایی میشود که سبز تیره فضا را کوچک تر و سبز روشن فضا را بزرگ تر نشان میدهد. که بیشتر برای پذیرایی این نوع رنگ کاغذ دیواری مناسب است.

ادامه مطلب
انواع کاغذ دیواری طرح پسرانه 2022

کاغذ دیواری صورتی :

این نوع رنگ کاغذ دیواری پشت چسب دار اغلب زنانه و دخترانه است و رنگ صورتی بیشتر  برای اتاق خواب دخترانه مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع رنگ کاغذ دیواری حس آرامش و انرژی مثبتی در فضا ایجاد می کند.

جمع بندی :

انتخاب رنگ در کاغذ دیواری پشت چسب دار بسیار تاثیر گذار بر روی افراد انسان است پس با انتخاب درست و خرید کاغذ دیواری مناسب از فرشگاه راگاکالا حس آرامش و فضایی آرام ایجاد کنید.